Nově nás najdete na nám. Republiky 2631/12 v Rezidenci Bílý Lev.

Měření zraku

Optometrista je specialista, který se zabývá měřením očních vad, kontrolou předního segmentu oka (jako je rohovka, spojivka, víčka), dále se zabývá odborným poradenstvím v oblasti správného vidění a aplikací kontaktních čoček. V západoevropských zemích se oční lékaři zabývají především prevencí a léčbou očních onemocnění, a detailní měření očních vad se přesunulo do vyšetřoven optometristů. Tento trend pozvolna přichází i k nám do České republiky.Naše optika je zdravotnickým zařízením, takže splňuje jak po technické, tak po odborné stránce všechny přísně stanovené legislativní normy. V našem očním studiu využíváme nejnovější metody měření zraku a kvalitní nové přístrojové vybavení, což nám umožňuje získat velmi přesné výsledky a nabídnout vám tak tu nejvyšší kvalitu péče o vaše vidění.

Jak měření zraku probíhá?


  • Nejprve vás čeká krátký rozhovor, abychom pak mohli pro vás zvolit nejvhodnější korekci. Budeme se ptát na vaši oční anamnézu, případně i další onemocnění (např. diabetes), ale také na dlouhodobě užívané léky. Zajímá nás, jak trávíte svůj běžný den nebo jak daleko máte monitor v práci od obličeje a kolik hodin na počítači trávíte.
  • Následně probíhá měření na autokeratorefraktometru, který umí poměrně rychle a přesně určit potřebnou dioptrickou hodnotu. Toto vyšetření je nezávislé na klientovi a jedná se tak o objektivní refrakci.
  • Protože jsou nároky na vidění u každého jiné, pokračujeme dále ještě subjektivní refrakcí pomocí brýlové obruby a korekční sady skel.
  • Nyní vyzkoušíme binokulární rovnováhu a necháme vás v nových dioptriích projít. Binokulární rovnováha prověří, jak spolupracují obě oči současně a případně odhalí skryté šilhání. To sice není viditelné, ale může způsobovat bolest hlavy, pálení očí, zamlžené vidění, rozdvojené vidění, suchost očí.
  • Je-li to nutné, pokračujeme v subjektivní refrakci na blízko. I v případě, že máte problémy pouze s viděním na blízko, musí vyšetření vždy probíhat podle uvedené struktury a musí být komplexní i s vyšetřením do dálky, aby se odhalily všechny vady, např. slabší jedno oko, čehož si v běžném životě ani nemusíte všimnout

 
Měření zraku trvá přibližně 15 – 45 minut.
Při zakoupení nových brýlí nebo při výměně skel do stávající obruby je měření zraku bezplatné.