Máme spoustu nového zboží. Přijďte se podívat.

Aplikace kontaktních čoček

V naší oční optice vám můžeme nabídnout aplikaci kontaktních čoček. Využíváme při tom nejčastěji kontaktní čočky firmy Cooper Vision. V nabídce máme kontaktní čočky jednodenní, čtrnáctidenní, měsíční, astigmatické i multifokální.
 
Nemáte s kontaktními čočkami žádnou zkušenost? My vám rádi pomůžeme.
  • Aplikaci kontaktních čoček předchází pohovor o výběru vhodné kontaktní čočky, popř. režimu nošení.
  • Dalším krokem je vyšetření zraku a změření dalších potřebných údajů.
  • Dále vybereme konkrétní typ kontaktní čočky, pomůžeme vám naaplikovat zkušební pár a zkontrolujeme usazení.
  • Nyní vás naučíme, jak kontaktní čočky nasazovat, jak je vyndávat a jak o ně správně pečovat. Podle typu kontaktních čoček s vámi sjednáme termín následné kontroly.
  • Čočky si odnesete domů a můžete si je vyzkoušet v domácím prostředí. Až po odzkoušení a následné kontrole si můžete objednat prodejní balení.
První aplikace zabere přibližně 40 - 60 minut. Při složitějších refrakčních vadách je nutno diagnostický pár objednat, pak je třeba dvou a více návštěv. To se týká zejména čoček ke korekci astigmatismu a multifokálních čoček.
 
 NIKDY nepoužívejte kontaktní čočky, které vám nezkontroloval oční lékař nebo optometrista!!! Špatně padnoucí čočky vám mohou vážně poškodit oči, byť se zpočátku mohou zdát pohodlné. Dodržujte pečlivě pravidla a pokyny, které od optometristky obdržíte. Dodržujte pravidelné kontroly. Jedině tehdy je nošení kontaktních čoček bezpečné!